Катедра "Човешки ресурси и социална защита"

Академия за дигитален HR на УНСС и IBS България подготви ново поколение специалисти

петък, 15 май 2026 15:14

Успешно завърши Академията за дигитален HR, реализирана във връзка с изпълнение на меморандума за сътрудничество между УНСС и Ай Би Ес България (IBS). За Академията кандидатстваха деветнадесет студенти от УНСС, а сертификати получиха само успешно завършилите седемнадесет от тях.

По време на обучението участниците в Академията преминаха през практически занятия с водещи дигитални решения, които предоставят продуктите на Ай Би Ес България – TIMEOFF.GURU, PROFILE.GURU, TIMEON.GURU и DigiSign, придобиха реален практически опит и изградиха ключови умения за ефективно прилагане на дигитални HR процеси в съвременна бизнес среда.

На заключителната среща присъстваха проф. д-р Цветана Стоянова, зам.-ректор по институционално и бизнес сътрудничество и студентски политики, Изабела Иванова, Ивет Йорданова, Петя Дудекова, заемащи длъжността „Специалист развитие на продукти“ в IBS България и проф. д-р Мирослава Пейчева, координатор на споразумението между IBS България и УНСС и академичен наставник на Академията за дигитален HR.

Академия за дигитален HR

Проф. д-р Цветана Стоянова поздрави студентите, успешно завършили Академията за дигитален HR. Тя благодари на проф. Пейчева и на партньорите от IBS България за активността и за отделеното време. Пожела на студентите да прилагат с увереност наученото и „смелост, за да бъдете двигатели на промяната в HR професиите“.

Изабела Иванова от IBS България, възпитаник на катедра „Човешки ресурси и социална защита, специалност „Икономика на човешките ресурси“, със специализация „Управление на човешките ресурси“, благодари за успешното партньорство с УНСС и сподели удовлетворението на всички лектори в Академията за дигитален HR от мотивацията на студентите и желанието им за придобиване на нови знания и умения.

Вярна на своята социална отговорност – без хартия, IBS България връчи на успешно завършилите студенти онлайн дигиталните сертификати. Класираните на първите пет места студенти получиха сертификати и стипендии, осигурени от компанията.

Първото място в Академията за дигитален HR спечели Николина Ангелова, бакалавър трети курс, специалност „Икономика на човешките ресурси“. Тя получи сертификат и стипендия на името на проф. д-р Любомир Стефанов – основател на учебната дисциплина „Информационни системи по управление на човешките ресурси“ в Република България, в размер на 358 евро.

Академия за дигитален HR
Академия за дигитален HR

На второ място бе класирана Александра Минчева, магистър дистанционно обучение, специалност „Икономика на човешките ресурси“, със специализация „Управление на човешките ресурси“. Тя получи стипендия в размер на 255 евро.

Академия за дигитален HR

Третото място зае Николета Иванова, бакалавър от специалност „Икономика на човешките ресурси“. Тя получи стипендия в размер на 204 евро.

Академия за дигитален HR

На четвърто място бе класиран Виктор Оджов, магистър редовна форма на обучение, специалност „Икономика на човешките ресурси“, със специализация „Управление на човешките ресурси“. Той получи стипендия в размер на 123 евро.

Академия за дигитален HR

Петото място бе за Виктория Иванова, магистър редовна форма на обучение, специалност „Икономика на човешките ресурси“, със специализация „Управление на човешките ресурси“. Тя получи стипендия в размер на 82,58 евро.

Академия за дигитален HR

Участниците в Академията изразиха своята благодарност за възможността да придобият практически знания и умения, които ще им помогнат за успешната реализация в динамичната HR среда. Те благодариха на лекторите от IBS България за достъпния и практически насочен подход на обучение и на УНСС за възможността да бъдат част от инициативата.

   

Галерия снимки от Академия за дигитален HR на УНСС и IBS България подготви ново поколение специали ...

Карта на сайта Декларация за достъпност