Катедра "Логистика и вериги на доставките"

Програмата за напреднали по планиране на веригата на доставките на компанията Кока-Кола Хеленик в УНСС

четвъртък, 07 май 2026 9:40

По инициатива на Научноизследователския център за логистични изследвания и обучение на УНСС, с директор проф. д-р Мирослава Раковска, се проведоха три програми за обучение на напреднали служители от 29-те държави от групата „Кока-Кола Хеленик“.

Участниците в Програмата за напреднали по планиране на веригата на доставките в УНСС

Програмата за напреднали по планиране на веригата на доставките (11-та по ред от 2018 г.) и Програмата за напреднали по логистика (7-ма по ред от 2019 г.) са с продължителност 8 месеца, в т.ч. тридневно обучение в София (УНСС и хотел „Хаят")  съвместно с групови мениджъри. Обученията включват теми по планиране на търсенето,  производството и дистрибуцията, логистично обслужване на клиентите, решения за оптимизиране на разходите и обслужването в цялата верига на доставките, управление на складирането, управление на транспорта, управление на проекти във веригата на доставките, използване на съвременен софтуер за планиране на веригата на доставките и оптимизиране на транспортните и складови дейности, дигитализация и изкуствен интелект за планиране на търсенето, производството и дистрибуцията, транспорта и складирането. Програмите обхващат разнообразни методи на обучение, в т.ч. симулация на реални проблеми в логистиката и веригата на доставките, решаване на казуси, работа по практически проекти, свързани с дейността на компанията, дискусии, куизове и др.  Обученията завършват със сертификация на служителите на „Кока-Кола Хеленик“ от Европейската асоциация по логистика.

Дигиталната академия (5-та по ред от 2022 г.) e предназначена за професионалистите от Digital & Tech. Platform Services на групата „Кока-Кола Хеленик“ и също е с продължителност 8 месеца. В нея УНСС участва с теми по моделиране и трансформация на данни, складиране на данни, архитектури на информационни системи, дигитален маркетинг, трансформатори и контекст на базовите модели. В края на обучението служителите получават сертификат за завършено обучение от УНСС.



Галерия снимки от Програмата за напреднали по планиране на веригата на доставките на компанията Ко ...

Карта на сайта Декларация за достъпност