Катедра "Финанси"

Мартина Рангелова от специалност „Финанси“ получи стипендия от транспортно-логистичната компания „Дискордиа“

четвъртък, 11 декември 2025 16:00

Студентката Мартина Рангелова, обучаваща се в специалност „Финанси“, IV курс, получи годишна стипендия в размер на 2000 лв. от транспортно-логистичната компания „Дискордиа“. Тя бе една от отличените 7 талантливи студенти от УНСС, участвали в конкурса на транспортно-логистичната компания „Дискордиа“.

Наградата на Мартина Рангелова бе връчена от Жан Вайтилингам, директор „Човешки ресурси“ в „Дискордиа“.

Транспортно-логистичната компания „Дискордиа“ за четвърта поредна година излъчва победителите в стипендиантската си програма. Над 40 кандидати от различни бакалавърски специалности се състезават за 7 еднократни стипендии, всяка от които в размер на 2000 лв. Процесът по определяне на стипендиантите включва създаването на есе по зададена тема, както и индивидуално събеседване с представители от отдел „Човешки ресурси“ на компанията. При формиране на крайното класиране е взет предвид и средноаритметичният успех на кандидатите от последните два семестъра.

На награждаването на талантливите 7 студенти на УНСС участваха проф. д-р Христина Николова, ръководител на катедра „Икономика на транспорта и енергетиката“, доц. д-р Николай Драгомиров, ръководител на катедра „Логистика и вериги на доставките“, доц. д-р Гергана Михайлова, ръководител на катедра „Финанси“, доц. д-р Жеко Милев, зам.-ръководител на катедра „Финанси“ и Величка Спасова, административен секретар на катедра „Икономика на транспорта и енергетиката“.

  

  Жан Вайтилингам, директор „Човешки ресурси“ в „Дискордиа“, Мирела Ешкун, бизнес партньор в HR отдела на „Дискордиа“, доц. д-р Николай Драгомиров, ръководител на катедра „Логистика и вериги на доставките“, Йоана Кашкина, проф. д-р Христина Николова, ръководител на катедра „Икономика на транспорта и енергетиката“, Роса Пантева, Мартина Рангелова, доц. д-р Жеко Милев, зам.-ръководител на катедра „Финанси“, Карина Маринова, Теодора Владева, доц. д-р Гергана Михайлова, ръководител на катедра „Финанси“, Александра Димитрова, Калоян Тодоров, Величка Спасова, административен секретар на катедра „Икономика на транспорта и енергетиката“ Теди Димитрова, отдел операции в „Дискордиа“, Кристина Щерева, мениджър „Корпоративен маркетинг“ в „Дискордиа“

 

Дискордиа е една от водещите транспортно-логистични компании в Европа. Дейността й е фокусирана върху международния товарен транспорт, включително превозваческа, спедиторска и логистична дейност. Компанията е създадена през 1992 г., член е на Международната федерация на спедиторските сдружения (FIATA), Националното сдружение на българските спедитори, Съюза на международните превозвачи. Освен в България, Дискордиа има свои офиси в Румъния и Украйна. Компанията развива бизнес с над 70 държави, в нея работят над 2000 души.

Галерия снимки от Мартина Рангелова от специалност „Финанси“ получи стипендия от транспортно-логис ...

Карта на сайта