Десета студентска научна конференция „Перспективи и предизвикателства пред мениджмънта“
Десетата студентска научна конференция на тема „Перспективи и предизвикателства пред мениджмънта“ под патронажа на ректора на УНСС проф. д.ик.н. Стати Статев, организирана от Студентския съвет, катедра „Управление“ и Научноизследователския център за добри управленски практики, е поредната значима студентска проява в рамките на няколко дни. Форумът си поставя високи цели – да мотивира студентите - бакалаври и магистри - да правят повече научни разработки, обяви при откриването на конференцията Кристиян Маджуров, председател на Студентския съвет.
Ректорът поздрави Студентския съвет за организирането на поредния авторитетен форум. Преди 10 г. търсехме форма за взаимодействие между студентите и бизнеса. Сегашната конференция показва, че това е печелившата стратегия, каза проф. Статев и даде за пример проведеният преди дни Младежки икономически форум 2018. Нашата общност е силна, защото студентите са изключително активни. Убеден съм, че Десетата студентска научна конференция е поредна крачка в развитието на научното мислене на нашите студенти, заяви ректорът.
Доц. Надя Миронова, ректорът проф. Стати Статев и Кристиян Маджуров откриват конференцията |
През тази година се проведоха шест студентски конференции. Тези форуми са важни, защото студентите се опитват да направят нещо повече от обучението си в университета. Да напишат нещо тяхно е първата стъпка към докторантура, обърна се към студентите проф. д-р Валентин Гоев, зам.-ректор по научноизследователската дейност. Всяка година в УНСС се обявяват 160 докторантури, а ежегодно 50 студенти получават стипендии за научна дейност, каза още проф. Гоев.
Ръководителят на катедра „Управление“ доц. д-р Надя Миронова поздрави Студентския съвет за инициативата. Студентският съвет се превръща в неизменна част от академичния живот. Присъствието на жури от бизнесмени и преподаватели е доказателство за интереса, който предизвикват разработките на възпитаниците на УНСС, каза тя.
По време на форума в Голямата конферентна зала |
Повече от 40 студенти представиха свои разработки по темата. Десетте най-добри бяха оценявани от жури в състав: председател - доц. д-р Цветана Стоянова, директор на Центъра за добри управленски практики, и членове: доц. д-р Ангел Марчев, преподавател в катедра „Управление“, д-р Вергиния Стоянова, изпълнителен директор на Столичната общинска агенция за приватизация и инвестиции, Иван Вутов, изпълнителен директор на „Геотрейдинг“ АД, Ирина Йорданова, председател на Съвета за управление на Гаранционния фонд за малки и средни предприятия на Столичната община, Стефан Димитров, директор на „ТМФ - България“, и Николай Цанков, управител на Гаранционен фонд за малки и средни предприятия.
Журито отличи като най-добра разработката (проект за мобилно приложение „ParkinGO“) на Надежда Некит, второкурсничка от специалност „Администрация и управление“. На второ място е Цветанка Шопска, студентка от четвърти курс, специалност „Бизнес администрация“, а на трето – четвъртокурсничката Светла Александрова от специалност „Икономика на отбраната и сигурността“. Специалната награда за най-добре насочена практическа разработка получи Елена Янева, студентка в първи курс, специалност „Администрация и управление“. Те получиха и парични награди от ректора на УНСС.
Победителката Надежда Некит (в средата) с доц. Цветана Стоянова и Даниел Парушев |
Десетте студенти с най-добри разработки, които получиха сертификати, са Дарина Александрова, Стефан Григоров, Анна Славчева, Цветанка Шопска, Александра Димитрова, Димитър Шопов, Надежда Накит, Елена Янева, Светла Александрова и Стоил Малинов.
Десетте студенти с най-добри разработки и журито |